חיפושדלג על חיפוש
טלפון לתשלומים ובירורים
1800-800-232
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הנדסה

מחלקת הנדסה אמונה על תפעול, תחזוקה שוטפת, פיתוח ויישום מדיניות הנוגעים לאספקת המים, איכות המים ותשתיות הביוב.
המחלקה פועלת 24 שעות ביממה, על מנת לספק לתושבי קריית מוצקין מים ושירותי ביוב באיכות הגבוהה ביותר. כדי לעשות זאת, נערכות באופן קבוע בדיקות לקביעת איכות המים, בהתאם לדרישות המחמירות ביותר של משרד הבריאות. כמו כן הוקמה, מערכת לבקרה ושליטה על תפעול כל מתקני שאיבת המים והביוב המוצבים בעיר, המאפשרת לעובדי החברה לשלוט בזמן אמת על המתקנים ולזהות תקלות במהירות. מחלקת ההנדסה אחראית גם ליישום תוכניות האב למים ולביוב, אשר אושרו ו/או יאושרו על ידי כל הגורמים הרגולאטורים והסטאטוטוריים, וליישום לתוכניות עבודה שנתיות.

 הצוות ההנדסי של "פלגי מוצקין" בוחן ללא הרף חידושים טכנולוגיים בתחום תשתיות המים והביוב כדי להטמיע חידושים אלו במערכת המים והביוב העירונית ובכך להבטיח את אמינות אספקת המים,איכות המים, וחסכון במשאבים.

במחלקת ההנדסה והתפעול מועסקים בעלי תפקידים:

  • מהנדס ראשי – אשר לו חלק אינטגראלי בניהול החברה. המהנדס הראשי אחראי לכל היבטי ההנדסה בחברה. הוא אמון על תיאום ושיתוף פעולה עם אנשי המקצוע בעירייה, במשרדי הממשלה ובחברות הנדסה וייעוץ.
  • מנהל עבודה ראשי – אחראי לטיפול בבעיות רבות ובהן: אחזקת מערכת המים והביוב, החלפה והתקנה של מדי מים, פיקוח על עבודות להקמת קווי ביוב ומים חדשים, מתן פרטים למתכננים המעוניינים לקבל נקודות מים וביוב לבנייה חדשה, ביקורות בשטח על פי תלונות מתושבי העיר, בדיקת תוכניות תשתיות מים וביוב ומתן אישורי אכלוס.
  • ממונה על פרויקטים מיוחדים כגון משק לשעת חירום (מל"ח).
  • מנהל שטח – אחראי על תפעול ותחזוקת מתקני המים והביוב, המהווים את נכסי התאגיד. אחראי על בדיקת איכות המים, השפכים והקולחים. ומערכת בקרה ושליטה על תפעול מתקני שאיבת מים וביוב. אחזקת מערכות מים וביוב, עבודה מול קבלן החזקה מים וביוב, פיקוח על העבודות הנעשות ע"י התאגיד בשטח.

"פלגי מוצקין" השקיעה כ – 2.5 מיליון ש"ח בשדרוג תחנת שאיבת הביוב "ציזל" והפיכתה לתחנה ללא ריחות ורעש
מ"מ מנכ"ל "פלגי מוצקין" איציק הרשקוביץ מסר כי התאגיד השלים תהליך נרחב של שדרוג ושיפור תחנת השאיבה "ציגל" , המשרתת 52% מתושבי קרית מוצקין .בשדרוג שנערך משך כחצי שנה הוחלפו משאבות ונרכשו 3 משאבות בהספק של 500 קוב לשעה אחת מהן משמשת לגיבוי במקרה של תקלה , בסך הכל יכולה התחנה לטפל היום בכ – 800 קוב ביוב לשעה והיא התחנה הגדולה ביותר בקרית מוצקין . בתחנה מופעלת גם מכונת גריסה הגורסת שאריות בביוב לפני העברתו למשאבות ומהן לתחנת טיהור השפכים .

 כמו כן בתחנה הממוקמת 10 מטרים מתחת לפני האדמה הוחלף לוח הבקרה ללוח חדיש ומשוכלל , לוח חשמל , והותקן ציוד מהמתקדמים בעולם לסינון ריחות ומניעת רעשים , כולל רעשים מהגנרטור החדש שנרכש לשעת חירום .
בניין התחנה שופץ אף הוא וכן נערכו במקום עבודות ניקוי וגינון .

ליצירת קשר עם מחלקת הנדסה בנושאים הנדסיים 

ניתן לשלוח דוא"ל [email protected] 

טלפון : 04-8807004 

עבור לתוכן העמוד